AJKI

Kreatívna riaditeľka, Promiseo


Pôvodne copywriterka, dnes kreatívna riaditeľka. Ajki mala k písaniu vždy blízko, no jedného dňa si uvedomila, že vymýšľanie pútavých nadpisov je pre ňu väčšou výzvou, než naťukať niekoľko blogov. Jej kroky preto viedli do reklamnej agentúry, kde dostala šancu naplno prejaviť a rozvinúť svoju kreativitu. V tom jej pomáhali inšpiratívni ľudia, s ktorými sa stretávala počas Pecha Kucha Night v Poprade, ktorú aj organizovala.

Okúsila marketingový život v Prahe aj Bratislave, no nakoniec ju reklamný vietor zavial späť na jej rodný východ. Do agentúry Promiseo priniesla nielen svoje copywriterské zručnosti, ale po čase aj tie ideamakerské. V čase jej príchodu sa firma sústredila na performance, ale keďže nápady hýbu svetom, odhodlanosťou jej vlastnou sa pustila do založenia kreatívneho oddelenia, keďže práve tento aspekt marketingu je s performance veľmi úzko spätý. Opierala sa o dáta, o ktoré nemala núdzu, chýbali jej už len členovia oddelenia. Našla ich v junioroch, ktorých postupne zaučila. V súčasnosti má pod palcom tím zložený zo 14 kreatívcov, ktorý sa neustále rozrastá.

O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí na školeniach a workshopoch, no venuje sa aj dohľadu nad produkciami, stretávaniu sa s klientmi, vedeniu svojho tímu a v neposlednom rade aj tvorbe kreatív a stratégií - čiže všetkému, čo taká kreatívna riaditeľka robí.


Top highlight doterajšej kariéry:

Ajki patrí medzi šťastlivcov, ktorému sa kariérne highlighty dejú každý deň. Vďačí za to členom svojho tímu, ktorí sa dokážu podržať v tých najnáročnejších momentoch a potiahnuť, keď je to potrebné. Výraz “nedá sa” nemá v ich slovníku miesto a do všetkého sa púšťajú s maximálnym nasadením. Podobne ako pri príprave kampane #lietamvtom, ktorú zmákli za týždeň a vyhrali ňou nielen novú leteckú linku pre košické letisko, ale aj niekoľko ocenení, alebo tohtoročnej kampani pre zbierku Biela pastelka, v ktorej napriek náročnej dobe korony vyzbierali historicky najväčší výnos za 20 rokov existencie.


Kde o Ajki môžete nájsť viac:

Linkedin

Instagram