ALICA

Ilustrátorka

Alica Kucharovič najradšej maľuje na veľké steny, venuje sa digitálnej ilustrácii a tvorbe patternov na látky. Jej tvorbu je možné vidieť v rôznych časopisoch, knihách, v interiéroch na stenách, ale aj na komerčných produktoch a oblečení. Jej najčerstvejším projektom je detská ilustrovaná kniha - Kto sú ľudia, pre vydavateľstvo Fagan.

Má veľmi rada šport a aj jej ilustrácia sa často uberá týmto smerom. Pre Isadore vytvorila design cyklistických dresov, pre RedBull veľkú maľbu interiérov, kde sa ponára do rôznych športových tématík. So značkou Mile vytvorila celú kolekciu Leto 2021. Piešťany a ich “zaspatá” kúpeľná atmosféra ju pohltili natoľko, že nevie prestať s ich kreslením (HB Reavis, Regal Burger, Čierne diery, Retart, Pekáreň Drahovce, Bratiska, Abraka...). Rada kreslí aj naivné výjavy zo života ľudí, napríklad pre rôzne značky alkoholu, ako Šariš, Becherovka a Nicolaus Vodka.

Alica Kucharovič ľahkou rukou vedenou ľahkou iróniou kreslí občas menej a občas viac kriticky, no skoro vždy s vďačným amalgámom humoru a chápavosti scény z bežného života človeka. Malé okamihy, ktoré pomocou všadeprítomných čajok a vody vykresľujú život hravo a pozitívne.

Top osobný highlight doterajšej kariéry:

Úspešné skĺbenie rodiny, práce a voľného času do stavu 100% spokojnosti.


Kde o Alici môžete nájsť viac:
Instagram