ANDREA

Account teamlíderka, Socialists

Andrea mala už počas štúdia na gymnáziu jasný cieľ - stať sa novinárkou. Milovala písať - od slohových prác, cez básne, prózu, až nakoniec na škole spoluzaložila časopis. Okrem kreatívnej stránky sa v nej prejavovala aj tá organizačná, v dobročinných spolkoch, študentskom parlamente či v práci pre mesto.

Stále však niekde prevažovala tá umelecká, a tak jej ďalšie kroky prirodzene smerovali na štúdium žurnalistiky. Teória jej moc nedávala, a tak si dni krátila písaním filmových kritík, neskôr zablúdila do video produkčnej firmy a na part-time ešte stíhala prácu evenťáčky (spoluorganizovala Farbám Neujdeš a bola pri vzniku Justwoman). Bola to pre ňu nová skúsenosť, ktorej úplne prepadla a jej prácu na zaujímavých projektoch začalo byť vidieť čoraz viac. Práve v tom období ju začala zaujímať reklama. Životopis odoslala rovno do 5tich agentúr a na jej prekvapenie, ozvali sa z každej. Nakoniec zakotvila u Socialists na pozícii junior account manažérky, ktorá už vtedy mala na starosti aj top klientov akými sú ŠKODA, Zlatý Bažant či Czechoslovakia vodka. Táto práca jej dala ideálnu kombináciu sebarealizácie a zároveň podpory od skúsenejších kolegov z WLB.

Postupom času Aďa aj agentúra prešli viacerými menšími/väčšími zmenami. Podarilo sa im získať kopec klientov (Pilsner Urquell, Šariš, KFC, Edenred, Košice Región Turizmus...) a robiť pre nich úžasné kampane. Dva roky práce na oceňovanej kampani pre Kraj sveta, ale aj mnohé ďalšie úspešné projekty, sú pre Andreu dôkazom toho, že sa rozhodla správne. :)


Top osobný highlight doterajšej kariéry:

Za veľký úspech považuje najmä fakt, že sa jej z úplného začiatočníka vo svete reklamy za tri roky podarilo vypracovať na pozíciu Account teamlíderky. Zatiaľ je to krátka doba - od decembra, ale má rada výzvy a na túto sa naozaj teší. 

Kde o Adi môžete nájsť viac:

Linkedin