Babsi

Freelance ilustrátorka a art directorka v reklamnej agentúre Socialists
 
Babsi študovala digitálny dizajn v Zlíne, stále ju to však viac lákalo k niečomu, čo môže listova a uchopiť. Pre magisterské štúdium si preto vybrala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave a diplomovú prácu absolvovala v ateliéri priestor. Od malička mala jej tvorba skôr veselý charakter, ktorý sa vyznačoval množstvom ilustrácií (čo často potlačovala, aby vyzerala ako profesionálny dospelák). Až si raz uvedomila, že to vlastne robiť nemusí. Začala sa viac venovať tvorbe pre deti a ako bakalársku prácu si vybrala pracovný zošit, ktorý slúžil ako sprievodca prírodou v Bratislave.

Počas magisterského štúdia začala pracovať na svojej prvej knižke pre deti v spolupráci s maminou (Luciou Krškovou), ktorá je etologička a vytvorili titul Nie je opica ako opica. Na prieskume si knižku všimla Zuzka Mitošinková z vtedy ešte Egrešu, dala jej šancu a spolu s ňou ju vydali oficiálne. Knižka neskôr vyhrala titul Najkrajšia kniha Slovenska pre deti a mládež a bola v minulom roku vydaná aj na Taiwane. Babsinu tvorbu ste mohli ešte vidieť na pohľadniciach českej iniciatívy jdeteven.cz, na obale prírodných hubiek na riad Loofka a stranách skvelého detského časopisu Bublina. Babsiním  snom je môcť sa ilustráciou živiť full-time, teraz si však žije život dvojitej identity. Počas dňa je art directorka v reklamnej agentúre a počas noci alebo víkendov sa snaží venovať ilustrácií a jej psovi.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 

Vždy, keď vidí ako niekoho jej práca teší a tiež keď môže pracovať na niečom zmysluplnom, čo vie človeka alebo našu planétu nejakým spôsobom obohatiť.


Kde o Babsi môžete nájsť viac:
Instagram
Web