DOMČA

Art Directorka, čerstvá teamlíderka v dotcom advertising

Domča začínala na Akadémii umení v Banskej Bystrici, na katedre Intermédií a digitálnych medií. Počas štúdia si však postupne začala uvedomovať, že svet umenia nie je pre ňu úplne to pravé a cítila potrebu robiť niečo viac praktické. Niekoľkokrát na škole dostala kritiku, že jej práce sú príliš pekné na umenie, alebo, že pôsobia reklamne, a tak si povedala "say no more" a zamerala sa na grafický dizajn. 

Ten sa najprv učila kade tade - YouTube a Google boli jej naj kamoši, absolvovala stáže v Brne a v Prahe, kde nabrala trochu praxe a následne sa ocitla v dotcome, kde momentálne pracuje pre klientov Tesco, Nové Lido či Jablčnô. Stále však vo voľnom čase rada tvorí (ale už viac menej pre seba), baví ju ilustrácia a inscenovaná fotografia, kde môže ohýbať realitu podľa seba.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 

Určite ju teší čerstvá pozícia teamlíderky, ktorú vníma ako skvelú novú skúsenosť, ale aj veľkú challenge. Avšak za najväčší highlight považuje moment, kedy si začala trochu viac veriť. Zdravé sebavedomie (na ktorom stále pracuje) je veľmi dôležité, nielen v profesnom živote. Ako Domča vraví: „nebojte sa hovoriť nahlas svoje nápady, naozaj sa vám nič nestane". :)


Kde o Domči môžete nájsť viac:
Linkedin
Behance
Instagram