DOMI

Fotografka, social media manažérka: Festival Atmosféra (sezónne), Múzeum mesta Bratislavy (full time)


Domi popri štúdiu na vysokej škole takmer 4 roky pracovala v galérii súčasného umenia. Fotografii sa však venuje už tak dlho, že to nevie ani časovo ohraničiť. Od nepamäti je pre ňu prirodzené zachytávať veci, emócie a situácie, o ktorých jej druhí často hovoria, že by si možno ani nevšimli. Ako sama hovorí, vnímať všetko tak intenzívne je požehnanie aj prekliatie. Posledné tri roky je súčasťou festivalu Atmosféra, čo je podľa jej slov vždy veľmi náročná, no s ničím iným neporovnateľne krásna a intenzívna skúsenosť.

Posledných päť mesiacov pracuje ako fotografka a social media manažérka pre Múzeum mesta Bratislavy. V budovách,
ktoré sú na pohľad krásne a historické, no i ona sama ich kedysi len obchádzala. Zažiť a prinášať ľuďom pulzujúci život v kombinácii s dychom histórie mesta je aktuálne pre Domi ako rodenú Bratislavčanku jedna z najobľúbenejších vecí. Jej osobným cieľom je prelamovať bariéry, ktoré častokrát máme z kultúrnych inštitúcii, ale aj súkromných galérii. Pocity, že tam nepatríme, lebo nie sme dostatočne sofistikovaní alebo nám to nič nehovorí. Umenie má byť podľa nej pre všetkých a nájsť ho môžeme v obyčajnej každodennosti života.

Top osobný highlight doterajšej kariéry:

Minulý rok, v rámci kurátorských štúdii, spolu so svojimi tromi spolužiačkami kurátorovala výstavu v Monacu. Každoročne je pre Domi tiež highlight možnosť pracovať na novej kampani festivalu Atmosféra a následne vo fotkách zachytiť všetky tie emócie ktoré sa lúkou prelievajú.
S príchodom do Múzea mesta Bratislavy sa jej už od začiatku spája fotenie uzatvárania časovej schránky, či možnosť byť priamo na vrchole Michalskej veže pri návrate zrekonštruovanej sochy Michala Archanjela. Tento rok ju v rámci festivalu DOM čaká prvá výstava celoročného fotografického projektu, a na to sa nesmierne teší.

Kde o Domi môžete nájsť viac:

Linkedin
Instagram