DOMINIKA

Grafická dizajnérka a ilustrátorka v Elite Monday Lovers

Keď sa Dominiky opýtate, čo by chcela robiť tak povie: „ja neviem, preto robím všetko,“ a tento citát ju vystihuje asi najviac. Študuje,  je UI dizajnérkou vo vzdelávacom programe Butterfly effect, zároveň maká v reklamke, ilustruje pod vlastnou značkou @withlov.studio a popri tom všetkom ešte stíha pár spoluprác s detským časopisom Bublina. 

Dominika je mladou študentkou Produktového dizajnu na FAD STU. Predtým študovala interiérový dizajn na Strednej umeleckej škole v Trenčíne. Na vysokej škole sa však začala venovať hlavne ilustráciám a grafickému dizajnu, počas pandémie stihla prežiť pár mesiacov v Aténach, kde študovala urbanizmus a zároveň katedru vizuálnej komunikácie.

Aktuálne sa venuje ilustrovaniu a kresleniu reklám. Za umenie však Dominika považuje nekomerčnú formu ilustrácie a dizajnu. Je veľká milovníčka kunsthistorie a dejín umenia. To všetko ale vždy smeruje k presadzovaniu a rovnoprávnosti žien v spoločnosti a v kreatíve. Dominikine ilustrácie sú vzdy vo veľkom inšpirované feminizmom a silnými ženami.Top osobný highlight doterajšej kariéry: 
Dominika vo veľkom využíva svôj dar priebojnosti a drzosti. Je veľmi cieľavedomá a nebojí sa prezentovať svoj názor pred nikým. . Za jej veľký úspech považuje založenie vlastnej značky s predajom vlastných grafických printov.

Kde o Dominike môžete nájsť viac:

Instagram
Withlov.studio