JANKA

Redaktorka, Teleráno/TV Markíza

Janka rada opúšťa zabehnuté stereotypy. Práve preto v 17-tich zbalila kufre a odišla na rok študovať do USA. Neskôr 6 mesiacov strávila na Western Sydney University v Austrálii, a zároveň každé jedno leto v inej krajine, kde pracovala ako teamlíderka animačného tímu. Vtedy sa naplno musela naučiť využívať svoju kreativitu. Popri štúdiu žurnalistiky a neskôr politológie, stážovala v Rádiu Expres, neskôr pracovala v Rádiu Viva a teraz pôsobí ako redaktorka v Teleráne. Keď to bolo pred pandémiou možné, vo voľnom čase sa venovala dobrovoľníctvu pre Klub detskej nádeje, kde deťom svojou troškou spríjemňovala pobyt na oddelení onkológie.

Ako ryba vo vode sa cíti najmä v medzinárodnom prostredí, miluje intelektuálne rozhovory a vždy sa nechá rada pohltiť témami ako chýbajúca diverzita v médiách, podpora mladých novinárov či boj proti dezinformáciám a konšpiračným teóriám.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 

Jankiným doterajším highlightom bola letná škola novinárčiny na Oxfordskej univerzite, kam ju vybrali spomedzi novinárov z rôznych kútov sveta, ktorí sa na letnú školu hlásili. Mala možnosť zúčastniť sa prednášok a diskutovať s inšpiratívnymi novinármi, profesionálmi z mediálnej brandže aj s akademikmi z Oxfordu. Zároveň si užila networking, získala cenné kontakty a dozvedela sa viac o trendoch v globálnej žurnalistike.


Kde o Janke môžete nájsť viac:
Instagram
Linkedin