JARKA HULJAKOVÁ 

Account tímlíderka, Zaraguza

Jarka mala vždy šťastie na ľudí, ktorých v rôznych etapách života mala okolo seba. Prešla si viacerými pozíciami od marketingu pre FMCG značku cez vedenie projektov v IT sfére až po súčasnú pozíciu account tímlíderky v Zaraguze. Každá z týchto prác jej niečo dala. Či už to bolo poznanie hranice, kedy musí byť človek sebec, ako sa postaviť pred ľudí a naučiť ich niečo, prekročiť svoju komfortnú zónu, alebo správne formulovať svoj názor nahlas.


Jarka je typ človeka, ktorý nie je spokojný s priemernosťou, no zároveň zo svojho perfekcionizmu upustila a naučila sa:

  • kedy a koľko energie treba do džobov vkladať,
  • že má potrebu učiť sa nové veci (nielen o digitále, niekedy stačí vystúpiť z bubliny a nenápadne počúvať rozhovory ľudí),
  • ako správne posúvať svoje limity,
  • a že neexistuje „nedá sa”.

Podobnými vlastnosťami vraj disponujú aj jej kolegovia, preto je na nich veľmi pyšná a je im vďačná. :) 

V Zaraguze je momentálne vyše troch rokov a z pozície account manažérky sa postupne vypracovala na tímlíderku. Táto ponuka pre ňu znamenala obrovskú výzvu,  ale povedala si, že to musí skúsiť. Navyše jej motivátormi boli jej bývalí nadriadení, vďaka ktorým presne vedela, čo robiť treba a, naopak, čomu sa chce vo svojej práci vyhnúť. Aby všetky výzvy zvládla ľavou zadnou, energiu čerpá pri športe, turistike a cestovaní. 


Top osobné highlighty doterajšej kariéry:
1. Nemať strach odísť, keď to tak cítiš, a zariskovať (pred vyše piatimi rokmi odišla zo Žiliny do pre ňu úplne cudzej Bratislavy).
2. Úspešné vyškolenie stovky policajtov (appka, na ktorej pracovala, pomohla v odhaľovaní hatespeechu na internete).
3. Launch Georgea v roku 2017, ktorý ako nováčik v Zaraguze dostala na starosť. V tom roku nemala Vianoce – toľko práce okolo toho, no napriek tomu tlaku a stresu, to vydržala.
4. Príležitosť a šanca posunu v práci a inšpiratívni nadriadení, ktorých mala. :)

Kde sa o Jarke dozviete viac:
Instagram
LinkedIn