KATARÍNA HUTNÍKOVÁ

Grafická dizajnérka a ilustrátorka na voľnej nohe

Katarína vyštudovala grafiku na VŠVU. Počas štúdia absolvovala aj internú stáž na katedre vizuálnej komunikácie a dva zahraničné študijné pobyty. V meste Thessaloniki so zameraním na tradičné formy grafiky a v poľskom Krakowe na plagát a typografiu.

Následne zbierala skúsenosti v reklamných agentúrach Effectivity a MUW Saatchi & Saatchi. Tu ju napĺňala práca najmä pre klientov ako Liga proti rakovine, Pilsner Urquell či Kraj. Toto obdobie jej dalo veľmi veľa, ako freelancer však má čas aj na vlastné projekty mimo reklamného sveta, od ktorého sa chcela trochu vzdialiť.

Najradšej pracuje na komplexnejších vizuálnych identitách a veľmi často využíva pri práci ilustrácie a výrazné farby. Presne taká je napríklad Katarínina tvorba pre lokálnu značku Noa!, ktorá prinavrátila na trh bavlnené vreckovky. Okrem vizuálnej identity sa tu venuje hlavne návrhom samotných produktov (tých je už okolo 50!). Tie v roku 2020 získali aj ocenenie v Národnej cene za dizajn.

Mimo dizajnérskych projektov ju veľmi baví už spomínaná ilustrácia. Také svoje malé sny si splnila nedávno - ilustrovanou detskou knižkou aj limitkou folklórnych plechoviek pre Šariš. Rada prispieva do jej najobľúbenejšieho newslettra Kurník a v lete dokončila druhú grafiku (ešte tajnú;)) pre Čierne diery.

Svoj voľný čas Katka najradšej trávi s malou dcérkou, zbožňuje posedenia s kamarátmi, užíva si mestskú kultúru, ako aj aktívny oddych okolo chalupy na kopaniciach.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 
V živote Kataríny je to byť sama sebe pani, možnosť živiť sa tým, v čom vidí zmysel a stretávať pri tom zaujímavých ľudí :)


Kde o Kataríne môžete nájsť viac:
Instagram
Web