LENKA

Pôvodne učiteľka angličtiny, teraz budúca knižná editorka

Väčšinu svojho života, už od skorých “násť”, sa Lenka venuje angličtine. Na počudovanie ju do nej nikto nenútil, padli si navzájom do oka. Po ukončení bilingválneho gymnázia študovala na UCM v Trnave, no po roku si ale uvedomila, že je to pre ňu málo. Čaro Universität Leipzig objavila, keď tam odišla na študijný pobyt a štúdium už dokončila tam.

Lenka okrem literatúry, histórie, umenia miluje aj slová, a tak popri štúdiu pracovala ako reportérka pre online časopis, ktorý bol určený pre všetkých anglicky hovoriacich ľudí v meste. Po skončení školy sa ale kvôli zdravotným problémom musela vrátiť domov. Zamestnala sa ako učiteľka anglického jazyka a nikdy by si nepovedala, že ju to bude tak strašne baviť. Avšak, všetko dobré raz príde ku svojmu koncu, a tak to bolo aj teraz. Lenke diagnostikovali autoimunitné reumatické ochorenie a doktori jej odporúčali, aby si našla prácu, ktorá bude menej fyzicky náročná. Pre Lenku to bola rana a  dni aj noci trávila pri pc, hľadajúc pracovné príležitosti, ktoré by vyhovovali jej podmienkam. Keď už ani nedúfala, že niečo nájde, ozvali sa jej z jedného vydavateľstva a pozvali ju na pracovný pohovor. Prijatá bola hneď na druhý deň a s prácou začína hneď po ukončení liečby. 

Okrem práce sa Lenka venuje aj umeniu,  rada maľuje a taktiež je nevyliečiteľný knihomoľ  (jej srdcovkou je Harry Potter:)

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 

Internship v British Library v Londýne


Kde o Lenke môžete nájsť viac:
Instagram