LUCIA

Fotografka

Lucka je oficiálnym povolaním knihovníčkou, ktorá sa vo voľnom čase venuje fashion fotke. Tá ju začala zaujímať ešte na základnej škole. Páčila sa jej predstava, že prostredníctvom fotky môže navrhnúť a vytvoriť taký svoj vlastný "imaginárny" svet.

So svojou záľubou pokračovala, študovala Fotografický dizajn na strednej škole umeleckého priemyslu v Košiciach. Neskôr ju zlákalo cestovanie a odišla študovať do UK. Svoje bakalárske štúdium absolvovala v meste Cardiff vo Walese, kde tri roky študovala Performing Arts, čo bola tak trocha iná forma herectva - vyskúšala si od hodín cirkusu, kde cvičila s pravými cirkusovými umelcami, až po tvorbu vizuálov, vlastných návrhov vystúpenia, hudby, svetla či choreografie. Od fotky to malo ďaleko, no práve to Lucke pomohlo rozšíriť si svoje obzory a prísť nato, čo ju naozaj baví. Na magisterské štúdium sa presunula do malého mestečka Aberdeen v Škótsku, kde sa venovala komunikácii v umení a kultúre. 

Po minuloročnom návrate na Slovensko prišla som nato, že odvetvie, v ktorom chce tvoriť je fotka a chce to robiť svojským spôsobom. Najviac sa jej páči, keď môže fotografiou vytvoriť niekoho "alterego" a zasadiť ho do konceptu, v ktorom by sa reálne nikdy neocitol. Momentálne pracuje v Knižnici pre mládež v Košiciach, kde jej bol takisto poskytnutý priestor zúžitkovať foto skúsenosti a cez leto vedie napr. fotografický workshop pre rodiny a deti.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 

To, že si v umeleckej tvorbe našla svoj smer a svoj "rukopis", ktorý roky hľadala a to, že jej tvorba jej prináša radosť. Podľa Lucky, je to taký vnútorný pokoj, že teraz je presne všetko tak, ako má byť a ostatné príde časom :)


Kde o Lucke môžete nájsť viac:
Instagram
Web