LUCIA

Account Directorka a nadšenkyňa do umenia

Lucia pracuje ako Account Directorka v čoraz populárnejšej agentúre Somebody&Somebody. Vo svojom voľnom čase manažuje Pražské online rádio Rádio Punctum, a ďalšie spríbuznené aktivity okolo komunitného centra Punctum, ktoré je dôležitým bodom Pražskej alternatívy a útočiskom pre (nielen) hudobných nerdov.

Projekty, ktoré Luciu bavia najviac, sa vždy snažia presahovať do širších spoločenských tém. Profesne sa Lucia podielala napríklad na kampaniach pre značku Ria, ktorá sa dlhodobo snaží búrať tabu okolo témy menštruácie, alebo bola pri zrode platforiem ako Poetizer (sociálna sieť pre poéziu) či mala na starosti spustenie digitálneho magazínu Vogue CS. Jej záujem o umenie, hudbu a módu preto prirodzene vyústil do ďalšieho srdcového projektu - Lucia dlhodobo pomáha sestre Sofii, ktorá študuje Fashion Design na prestížnej zahraničnej univerzite a pôsobí pod značkou SOF.T . Okrem shootingov, výstav či účasti na lokálnych módnych prehliadkach už so SOF.T uspeli aj na svetových mólach, napr. Dior: Fashion in Motion Show (Londýn) alebo New York Couture Fashion Week a momentálne pracujú na finálnej módnej kolekcii inšpirovanej slovenskou čipkou.
 
Top osobný highlight doterajšej kariéry:
Vydanie kompilácie ''Liptov'' v spolupráci s vydavateľstvom Punctum Tapes. V nej sa prepojil vzťah k foklóru, ktorého Lucia bola dlhé roky súčasťou,  a moderného hudobného spracovania autormi pôsobiacich na lokálnej elektronickej scéne.

Kde o Lucii nájdete viac:
Linkedin
Fullmoonzine