LUCKA

Redaktorka, Staritup
Modelka, vizážistka

Písal sa rok 2019, keď si Lucka uvedomila, že ju to ťahá za médiami. V tom čase začala snívať aj o živote v Bratislave, práci v redakcii, seba videla na prednáškach ako študentku žurnalistiky. Píše sa rok 2021, Lucka žije v Bratislave, pracuje v redakcii Startitup, a síce zatiaľ väčšinu štúdia strávila online, nič to nemení na fakte, že si tento, pre niekoho obyčajný, život vysnívala.

Lucka odmala zabŕdala nos do všetkého okolo nej. Skúšala šiť, cestovala za modelingom, ktorému sa venuje dodnes, fotila a taktiež sa niekoľko rokov venuje líčeniu - rukami jej prešli desiatky nádherných žien. Okrem toho, 10 rokov maľovala a ešte stále, vždy, keď má čas, si berie farby, štetce a dáva svoje pocity na plátno. K tomu všetkému nachádza tie najväčšie dary v bylinkách, ktoré zbiera a lieči nimi nie len seba, ale aj svoje okolie.

V súčasnosti ju však najviac vystihuje pozícia študentky žurnalistiky a redaktorky v Startitup. S písaním začala v školskom časopise Gymlet a s jej príchodom do BA sa rozhodla, že nebude strácať čas a nájde si prácu rovno vo svojom odbore. Jednoducho dala svetu o sebe vedieť, a tak zrazu ako 19-ročná prváčka na žurnalistike prikývla na spoluprácu a odvtedy sa venuje písaniu článkov. Snívanie podľa Lucky nepozná hranice, a tak nepozná hranice ani plnenie snov. 

Top osobný highlight doterajšej kariéry:

Ako čerstvo 16-ročná vycestovala ako modelka do Istanbulu. Odchádzala s pocitom, že vie anglicky, no realita ukázala niečo iné. Po dvoch mesiacoch však Turecko opúšťala nie len s kvalitnejšou angličtinou, ale aj so základmi turečtiny. Top highlight je pre Lucku to, že sa práve v tých v 16tich dokázala o sama seba v Istanbule postarať. Táto cesta ju vyformovala neuveriteľným spôsobom.


Kde o Lucke môžete nájsť viac:
Instagram