FORGET ME NOT (MICHAELA)

Umelkyňa, spisovateľka, Ideamakerka

Michaela Fenklová je česká umelkyňa pôsobiaca v Prahe a Londýne, kde mimo iného aj študovala VŠ. Jej kreativita je založená na vizualizácii slov do rôznych foriem umenia/médií. Od poézie, cez fotografiu, pohybový obraz, tetovania, odevy, až po hovorené slovo. Vo svojej hlavnej tvorivej oblasti - poézii, sa Michaela voľne vyjadruje v angličtine aj češtine. Inšpiráciu čerpá z osobných skúseností a svoje emócie zdieľa zrozumiteľným, ale dôverne prirovnateľným štýlom.

Ako členka kreatívneho hnutia YouAllDroveMeCrazy vydala v roku 2019 svoju prvú antológiu pomenovanú podľa jej pseudonymu ForgetMeNot. V auguste 2020 už vydala Michaela druhú, tento raz samostatnú zbierku poézie „Everything Happens To Me“. Kniha a v nej obsiahnutá zbierka anglických a českých básní nie je len prázdnym popisom odosobnených emócií, ale skôr schránkou, ktorá tieto pocity ukrýva. Schránkou, ktorú autorka na ploche štyroch rôznych kapitol otvára a pred všetkými odhaľuje. Zasnený zážitok, ktorý vás vlečie nočnými morami zrady a hlbokého smútku. Introspektívne texty vo viacerých rovinách prevracajú v okamžikoch pochopenia perspektívu čitateľa späť k tej autorkinej. Nové riešenia nachádza Michaela v pocitoch odtrhnutia od reality a v zmätku. Podľa jej slov, ak je rytmom tejto piesne ľútosť, tak refrénom je smútok. Michaela, ForgetMeNot, prekrásne ztvárňuje všeobímajúcu púť utrápenej mysle. Ale vždy pripomína, že existuje nádej, že rastieme, učíme sa, a že už samotné prežívanie je hodnotou. 

V súčasnosti Michaela pripravuje svoju tretiu knihu, ktorú plánuje vydať do leta spolu s ďalšími projektami, ktoré na ňu nadviažu. V kariérnom živote pracuje ako ideamakerka pre Saatchi & Saatchi, kde sa napr. venuje kreatíve a digitálnej komunikácii značiek Coca-Cola. Do budúcna by sa rada dostala až k samotnej réžii.


Top osobný highlight doterajšej kariéry:

Dve vydané knihy a tretia na ceste. 

Kde o Michaele môžete nájsť viac:
Instagram
Kniha