NIKOLA

PR manažérka spoločnosti Profesia a moderátorka podcastu Profesia v praxi

Nikol je komunikatívna baba, ktorá sa celý život snaží vystupovať mimo svojej komfortnej zóny, a takmer vždy jej to prinesie zaujímavé dobrodružstá a príležitosti na rast. Už počas štúdia masmediálnej komunikácie mala veľkú túžbu stať sa novinárkou. Po škole vystriedala viacero redakcií, a milou náhodou zakotvila v domácom pravodajstve Hospodárskych novín. Tam mala na starosti oblasť práce a školstva, a pracne sa prehrabávala v štatistikách ústredia práce, sociálnej poistovni a snažila sa nájsť zaujímavé témy, ktoré by bolo dobré vysvetliť.

Zrovna v dobe, keď sa rozhodla, že sa chce z novín posunúť niekam ďalej, mala profesia inzerát na PR manažéra/ku. Čisto zo zaujímavosti poslala CVčko a dnes je na tejto pozícii už viac ako 4 roky. Jej robota sa točí okolo pracovných analýz, štatistík a zákonov, ktoré sleduje, a snaží sa vytvoriť väčšie povedomie o dôležitých témach, ktoré ľuďom na pracovnom trhu skutočne môžu pomôcť. 
Nikol ani po tak dlhej dobe nestojí na jednom mieste - s kolegami vymýšľa stále nové veci a posúvajú Profesiu vpred. Od tohto roka sa napríklad venuje aj moderovaniu podcastu Profesia v praxi.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 

Asi 2-3 roky dozadu, ju oslovila študentka na rozhovor. Nikol si myslela, že ide klasicky rozprávať niečo o trhu práce, trocha poradí, no nakoniec odišla s príjemným rozhovorom o nej samotnej a poklonou od redaktorky. Nikdy by si totiž nemyslela, že by mohla byť pre niekoho vzorom, a tento kompliment ju extrémne potešil.


Kde o Nikol môžete nájsť viac:
Instagram
Linkedin