NORA

Ilustrátorka, grafická dizajnérka, game artistka

Nora je ďalším príkladom toho, že sa zo dňa na deň z koníčka môže stať skutočná práca. Študovala na prírodovedeckej fakulte UPJŠ, odbor geografia. Vždy ju zaujímalo veľa vecí, miluje cestovanie, chcela porozumieť svetu a dozvedieť sa viac o jeho fungovaní a toto štúdium sa jej zdalo na to ideálne. Aj keď ju geografia bavila, po ukončení VŠ sa rozhodla venovať svojmu voľnočasovému koníčku - kresleniu a grafike.

Momentálne ju najviac baví tvorba 2D grafiky a ilustrácií do mobilných aj počítačových hier a veľmi rada tvorí charaktery v cartoon-ovom štýle. Jej veľkou vášňou je tiež fotenie, úprava fotiek a tvorba keramiky. Posledných 8 rokov pracovala ako freelancer na rôznych projektoch. Má skúsenosti s ilustrovaním kníh, UI dizajnom pre webové a mobilné aplikácie, tvorbou ilustrácií pre stolové hry a tvorbou vizuálnych identít a loga.

Jeden z jej snov sa splnil, keď získala prácu v hernom štúdiu a mohla tvoriť grafiku pre mobilné a počítačové hry. Ako 2D Game Artistka/Marketing Artistka si prešla niekoľkoročnou praxou v herných štúdiách na Slovensku a v Barcelone.
Ďalší sen si začala plniť, keď sa presťahovala do španielskej Barcelony, kde žije poslené 4 roky. Práve Barcelona sa pre Noru stala zdrojom obrovskej inšpirácie :) 

Top osobný highlight doterajšej kariéry:
  • Práca v herných štúdiach v Košiciach a Barcelone
  • Vizuál albumu Molekuly zvuku od skupiny Desmod 
  • Ilustrovanie knihy a ilustrácie pre kampaň Lidl Slovensko: „Slovenskô ako maľované“

Kde o Nore môžete nájsť viac:
Instagram
Linkedin
Behance