VZNIKLI SME NA PODPORU MLADÝCH ŽENSKÝCH TALENTOV

Kreatívne odvetvia majú na našom trhu vždy dvere otvorené pre všetky talentované mladé duše. Práve preto nás zaujali nasledujúce fakty:

KDE SÚ V KREATÍVE ŽENY SENIORKY?

Fyziologických a psychologických dôvodov by bolo hneď niekoľko, no jeden, ktorý môžeme ovplyvniť, ostal v našich hlavách o čosi dlhšie.

„NA TO, ABY SA ŽENY V KREATÍVE DOSTALI NA SENIORskÚ POZÍCIU, NAJPRV O NICH NIEKTO MUSÍ VEDIEŤ.“


Preto sme sa rozhodli založiť prvú platformu na prezentovanie a podporu mladých ženských talentov: neviditeľné.skTáto iniciatíva vznikla z pocitu, že aj slovenské talentované ženy – badass copywriterky, art direktorky, fotografky, dizajnérky, umelkyne, ale aj accountky, PR manažérky či začínajúce podnikateľky – by mali dostať o čosi viac priestoru v konkurenčnom kreatívnom svete. Možno práve vďaka zviditeľneniu dokážeme spolu:

  • zvýšiť počet žien na kreatívnych líderských pozíciách,
  • zlepšiť pomer žien a mužov v porotách kreatívnych súťaží,
  • diverzifikovať kreatívne odvetvia, nie preto, lebo vyzerá zle, keď na mítingu vrcholového manažmentu sedia iba muži, ale preto, že ktokoľvek dokáže priniesť inšpiratívny pohľad na vec či inovatívne riešenia.

Ak poznáš vo svojom okolí ženu, ktorá si zaslúži pozornosť, nominuj ju a pomôž jej dosiahnuť jej ciele. Ak si práve ty tá, ktorá sa môže pochváliť svojimi úspechmi, daj nám o sebe vedieť. Na týždennej báze budeme uverejňovať nové prírastky v našej sekcii Databáza talentov a rovnako vyberieme aj portfólio mesiaca. 

FUNGUJEME AJ NA INSTAGRAME


Ak sa na sebaprezentovanie ešte necítiš, začni s našou stránkou na Instagrame, kde pravidelne zverejňujeme pracovné ponuky, inšpiratívne príbehy a zaujímavé pohľady.

Dáta boli zozbierané z dostupných informácií o porotách na strategie.hnonline.sk, adcslovensko.sk v rokoch 2020-2016 (rôzne pri rôznych súťažiach)

AK CHCEŠ VEDIEŤ, KTO STOJÍ ZA INICIATÍVIOU, KLIKNI VPRAVO