PETRA

Experimentálna dizajnérka, p²lab

Petra je experimentálna dizajnérka a materiálová výskumníčka, ktorá v súčasnosti žije, študuje a pracuje v Barcelone. Počas štúdií v pražskom a3studioprague nadobudla rôzne pohľady na to, čo "architektonické” myslenie znamená, a ako ho možno uplatniť.

Zvedavosť po lepšom porozumení materiálom, ich prirodzenému pôvodu a umeleckej implementácie ju priviedla do madridského buj.studio, kde začala pracovať na svojom materiálovom výskume. Ten sa venuje spracovávaniu vlneného odpadu. Hlavným zameraním Petrinej práce je reflexia textilného priemyslu a mainstreamových (stavebných) materiálov skrz ich environmentálny dopad a vývoj nových biomateriálov. Spolu s tipleya založila experimentálnu dizajnérsku platformu p2.lab , ktorá prezentuje, diskutuje a tvorí vo vzrušujúco blízko prepojenej sfére prírody, technológií a nových umeleckých, či dizajnérskych foriem. Petrine zanietenie, pracovitosť, kreativitu a pokrokové myslenie najlepšie ilustrujú dosiahnuté výsledky a úspechy.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 
Získanie študijného štipendia na prestížnej Fabricademy v Barcelone. Postup do výberu vystavujúcich finalistov Národnej ceny za dizajn 2021 v kategórií Nové horizonty. Inšpiratívni, starostliví a milujúci kamaráti.


Kde o Petre môžete nájsť viac:
Instagram
Instagram p2.lab