PETRA

Fotografka v Good Studio

Petra sa venuje fotografii od 13tich rokov (vďaka jej otcovi a bratovi, ktorí navštevovali fotokrúžok) a už vtedy ju to celú úplne pohltilo. Väčšinu svojho voľného času trávila fotením, po nociach vyvolávaním filmov a zväčšovaním fotiek. Fotka ju neopúšťala ani v dospievaní. Študovala na ŠÚV v BA a následne v Ateliéri reklamnej fotografie v Zlíne, odkiaľ si na pol roka odskočila na štúdijnú stáž na École supérieure d’art et de design do francúzskeho Orléans.

Potom prišlo manželstvo, s ním dve deti a boli momenty, kedy si Petra myslela, že sa jej fotografia úplne vzďaľuje. Ani počas materskej však neprestala fotiť a ako deti rástli, postupne sa vracala do práce na menších projektoch s kamarátmi, tie sa menili na stále väčšie a väčšie, až sa začala zamýšľať, čo ďalej. Od školy mala predstavu, že by raz chcela mať vlastné fotoštúdio. Náhodou našla útulný priestor v centre BA a oslovila kamarátku - tiež fotografku, či by do toho neišli spolu. A tak vzniklo pred rokom Good Studio, kde sa Petra primárne venuje reklamnej fotografii a fotografovaniu produktov, ale s radosťou občas niekomu odfotí aj portrét. Má obdobia, kedy ju to viac ťahá ku videu, takže si postupne vytvorila zázemie aj na kratšie propagačné videá/content pre social media. 

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 
Pre Petru je to čas, keď ide ráno do práce a uvedomuje si, aké je to vysoké privilégium, že môže robiť niečo, čo má tak rada a čo ju napĺňa. Vníma totiž, že nie u každého človeka je to samozrejmosťou. Má však aj pracovné highlighty, napríklad keď si ju vybrali v tendri vo Viedni na dlhodobejšiu spoluprácu pre globálnu značku Julius Meinl. Práve táto spolupráca jej dala mnoho a profesne ju posunula.


Kde o Petre môžete nájsť viac:
Web
Instagram
Good Studio