PETRA

Ilustrátorka & dizajnérka

Petra žije a tvorí v Prahe. Má rada tradičné techniky tlače, prácu s textúrou, vzory a koláže. Inšpiruje ju vintage ilustrácia, sieťotlač a risografia. Možno o tom ani neviete a kus Petrinej práce máte aj vy doma - navrhovala totiž kolekciu pre festival Letní Letná. Okrem toho jej ilustrácie nájdete v magazínoch, napr. Raketa, Lógr, Magnus a tento rok aj v galérii Vitrína 252. Popri tom sa stíha venovať aj knižnej ilustrácii. Pred pár dňami jej vyšla knižka Mízovník od nakladateľstva Meander. To však nie je jediný vydavateľ, s ktorým Petra spolupracuje. Medzi ďalšie patrí napríklad Pipasik (pracovný zošit První abeceda), Běžíliška (mikroliška "Pán, který škytal"), Argo ("Paříž s vůní zločinu"), Albatros ("Kapky na kameni").

Odpočinok a uvoľnenie Petra nachádza vo voľnej tvorbe a maľbe. Keď sa jej zachce aktívneho odpočinku, vyberá si šport. Je skrátka stále v pohybe.


Top osobný highlight doterajšej kariéry:

Veľká vďaka samej sebe za to, kde sa nachádza… aj napriek tomu, že sa vydala cestou samouka. Za highlight považuje aj umenie nachádzať balans medzi rodinou, prácou a osobným časom.


Kde o Petre môžete nájsť viac:

Instagram
Web