PETRA

Ilustrátorka

Petra študovala grafický dizajn, filmovú a televíznu grafiku v Bratislave a v Prahe, následne si urobila kurz na Central Saint Martin‘s (University of the Arts London) v Londýne. Pracovala na reklamných, časopiseckých, animačných a knižných projektoch pre University of Udine v Taliansku, Lynda.com, Microsoft Games Studios, Orange, The Guardian, The Economist, Popular Mechanics, Dialogue Review a Future Music.

Spolupracovala so štúdiom VooDooDog Animation v Londýne na animovaných titulkoch k Hollywoodskemu filmu Nanny McPhee 2, ktoré získali Silver World Medal na New York Festival, (World‘s Best TV and Film Awards) v roku 2011.

Petra je autorka, dizajnérka a ilustrátorka kníh Moje malé more, Neberte mi sny a Čmáranica a Machuľa. Je držiteľkou mnohých ocenení, medzi nimi Channel 4 4Talent Award 2007, Ceny Ministerky kultúry SR 2019, Artist of the Future Award 2020 a ďalších. Je doživotnou členkou Kráľovskej spoločnosti umení v Londýne. Jej diela boli publikované v publikáciách a vystavované na výstavách po celom svete.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 
 Ilustrácia na obálku prílohy britských novín The Guardian. 


Kde o Petre môžete nájsť viac:
Instagram
Web