SÁRA

Ilustrátorka a grafická dizajnérka

Sára minulý rok ukončila štúdium na Copenhagen School of Design and Technology v Kodani a momentálne žije v Berlíne, kde sa živí ako freelance ilustrátorka a grafická dizajnérka.

Ešte donedávna ilustrovala pre študentský časopis Hmota, ktorý bol pre ňu asi jednou z najformatívnejších skúseností. Rada sa zúčastňuje zinefestov (malých nezávislých festivalov ilustrácie, komixu a printu) v Berlíne a v Kodani. Vo svojej tvorbe pracuje s témami sociálnej spravodlivosti, feminizmu a ekológie.V
poslednom čase sa Sára taktiež začala viac zaoberať prepojením ilustrácie, lingvistiky a hier, napríklad v jej kartovej hre Homesick Tasmanian. Inšpiráciou pre vznik bol jej partner, ktorý jej je veľkou oporou a momentálne sa učí slovenský jazyk.

Väčšinu svojho pracovného času freelancuje pre Berlínsku dizajnovú agentúru Mimosa agency, kde sa venuje najmä tvorbe vizuálnych identít a produktovej ilustrácii. Nedávno mala možnosť vytvoriť print pre NGO Možnosť Voľby a v budúcnosti by rada viac spolupracovala na podobných projektoch v kultúrnom a neziskovom sektore.

Top osobný highlight doterajšej kariéry:
Sáriným highlightom je určite možnosť živiť sa ilustráciu a grafikou. Cíti veľkú vďačnosť za možnosť žiť v Berlíne s pestrou ilustrátorskou a kreatívnou komunitou, ktorá je pre ňu každodenným zdrojom inšpirácie.

Kde o Sáre môžete nájsť viac:
Instagram
Behance