TIMEA

Copywriterka, MADE BY VACULIK

O Timei málokto vie, že predtým, ako sa začala naplno venovať copywritingu, chvíľu pracovala v banke, kde kontrolovala žiadosti o úver. Túto pracovnú skúsenosť jej kolegovia z agentúry radi s humorom pripomínajú. Od malička milovala písanie a výmýšľanie a vedela, že je to smer, ktorým sa chce uberať. Timea sa po rade od priateľa rozhodla, že bude copywriterka. Neodradilo ju ani to, že študovala úplne iný odbor. Začala sa copywritingu venovať popri práci, až si napokon vytvorila portfólio, ktoré bolo do značnej miery „fejkové“. Chcela ukázať reklamkám čo dokáže, aj keď nemá reálne skúsenosti. Existujúcim značkám spolu s grafikom vtedy prerobili claimy a vymysleli fiktívne kampane.
Takto spracované portfolko spravilo značný dojem na Liči Advertising, ktorí jej ako prví dali šancu pracovať na vysnívanej pozícii. Po takmer 4 rokoch Timea zavítala do agentúry MADE BY VACULIK, kde aktuálne pôsobí viac ako 2,5 roka a pracuje pre klientov Tatra banka, Zlatý Bažant, Dobrý Anjel a ďalších… Hlavu plnú nápadov vypína pri PS4, miluje flat white z kaviarne Vták a svoju slovnú zásobu cibrí pri čítaní kníh Stratenej generácie. Timea je aj Grammar Nazi a založila Instagramový profil s gramatickými memečkami - @nielen_meme.

Top osobný highlight doterajšej kariéry: 
Timea za svoj najväčší úspech určite považuje to, že si našla svoj dream job, ktorý ju baví a pracuje s ľuďmi, ktorých má rada. Tento rok získala svoj prvý bronzový Zlatý klinec (klient Zlatý Bažant), ale jej srdcovým highlightom ostáva, že  počas kariéry copywriterky získala platinovú trofej v hre Horizon Zero Down na PS4 :)

Kde o Timei môžete nájsť viac:
Linkedin
Instagram