VERONI

Brand dizajnérka (Freelance), grafická dizajnérka, Kreatívna Dvojica

Veroni je člověk s hlavou plnou nápadou a chuťou tvoriť tak, aby výsledok stál za to a ona za ním. Má rada všetko pekné a jednoduché, pretože „niekedy je menej viac”. 

Veroni zbožňuje farby, no 2-3 naraz je akurát tak dosť. To platí o outfite aj o práci. Riadi sa heslom: „výsledok je dokonalý vtedy, ak už niet čo ubrať”. V práci ju väčšinou stretnete so sluchádlami na ušiach, ponorenú do hudby a myšlienkových pochodov tvorivého procesu navrhovania dizajnu či ilustrovaní. Dokáže celé hodiny stráviť kreslením na tablete a čas venuje aj remeselnej tvorbe linoryt. Počas lockdownu, keď musela stopnúť fotenie portrétov, svadieb a cestovanie, sa modelkami na jej Instagrame stali jej rastliny a štúdiom jej byt.

Ako správne umelecká duša, začala svoju tvorbu plagátmi pre Foajé, postupne v agentúre Huxley Nice Agency, objavila čaro tvorenia a našla sa v budovaní vizuálnych identít pre nové značky. Tu sa stretla s veľkou dôverou od svojho leadera Viktora aj veľmi dobrými feedbackmi od klientov. Vždy ju lákala oblasť, kde výsledok môže držať v rukách a ohmatať si ho, či už ide o plagáty, pozvánky, obaly produktov a kníh. Prepadla úplne papierom a tie sú pre ňu  neodmysliteľnou súčasťou pri tvorbe značiek, pretože „Papers is NOT dead!” 

Nakoniec ju objavil Wiktor Leo Burnett. Tam mala možnosť pracovať na veľkých značkách ako je Lidl, Fiat, Škoda, Ministerstvo zdravotníctva, Zlatý Bažant, Budiš, Poštová banka, 365 banka a ďalší. V súčasnosti pracuje pre Kreatívnu Dvojicu a teší sa na všetky spoločné projekty, ktoré majú pred sebou.


Top osobný highlight doterajšej kariéry:

Pre Veroni je to 2. miesto na Young Lions 2021 v kategórií Print a najmä vždy, keď počuje nadšený a spokojný feedback od klienta.