VIKTÓRIA

Textilná dizajnérka a floristka

Viktória je absolventkou School of Form v poľskej Poznani, kde vyštudovala odbor Domestic Design, následne ukončila magisterské štúdium v ateliéri ilustrácie na VŠVU v Bratislave. Vo svojom voľnom čase sa často venuje autorským projektom, medzi najvýraznejšie patrí projekt #decko_fannypack – ručne šité ľadvinky na mieru z upcyklovaných materiálov. Počas projektu si uvedomila, čo všetko dizajnérska práca obnáša a že možnosti, ktoré práca s textilom prináša, sú nekonečné a neprestávajú ju fascinovať. Viktóriu si podmanila aj práca s kvetmi, ktorej sa rozhodla plne venovať v rámci vlastnej svadobnej agentúry Ateliér Bašavel.
Medzi jej srdcové projekty patrí jej bakalárska práca s názvom Cheer up, design!, vďaka ktorej sa zrodil i motív okatého srdca, ktorý ju aj po 4 rokoch neskôr naďalej sprevádza a naberá nové a nové významy. Hlavnou inšpiráciou k jeho vzniku bol výmenný pobyt v Shenkar College v Izraeli, z ktorého čerpá inšpiráciu dodnes. Veď čo tvorcu naplní viac, než cesty letom-svetom a spoznávanie neznámeho?

Najväčšiu radosť z práce jej prináša spätná väzba od klienta. Radosť, úsmev, niekedy i slzy šťastia, to je pre Viktóriu na nezaplatenie!

Top osobný highlight doterajšej kariéry:

Za svoj top highlight doterajšej kariéry považuje pretrvávajúcu spoluprácu s kultúrno-turistickým centrom Hájovňa. V roku 2018 pre nich zrealizovala nástennú maľbu, ktorá sa stala akýmsi poznávacím znakom priestoru a žije si vlastným životom ďalej. To človek proste nevymyslí, nenaplánuje, to je jednoducho osud. A tak to má Viktória najradšej!


Kde o Viktórii môžete nájsť viac:
Instagram